A konyhapultra könyökölvén hallgatott, amíg beszéltem a napomról és ilyen hangokat hallatott: „ Úhhhh…” „Ah!” „Óóó!” „Hmmm!"
„Amikor őszintén hallgatunk valakit, számítanunk kell arra, hogy mi magunk megváltozunk attól, amit hallottunk.”
Nem leszünk jobb hallgatók egy konfliktus közepén, ha épp akkor gyakoroljuk a jó hallgatást. Akkor leszünk jobbak, ha ezt nem konfliktus közben tesszük, hanem amikor kisebb a tét és könnyebb a helyzet.
Amikor egy személy végül úgy érzi, hogy valaki igazán meghallgatja, ez olyan, mintha egy gát zsilipjét kinyitnák egy hatalmas zápor után.
A NEMZETKÖZI GYERMEKELVITELI ÜGYEKBEN ALKALMAZOTT BELGA MEDIÁCIÓS MODELL
Összefoglalónkban bemutatjuk, hogy Németországban milyen lehetőségek állnak a szülők rendelkezésére akkor, amikor egy jogellenes gyermekelviteli helyzetbe kerülnek.
Összefoglalónkban bemutatjuk, hogy Svájcban milyen szabályok érvényesek olyan esetekben, amelyek tárgya jogellenes gyermekelvitel.
A mediáció általánosságban egy új eszköz a görög jogrendben, és az igazságszolgáltatás számára használata minden eljárásban opcionális, ami miatt lassan fejlődik. A görög jogászok ugyanakkor erős érdeklődést mutatnak iránta.
A szülők válását követően általában a gyermekek ingáznak a szülők között, azonban van egy alternatíva, ami kiválóan működik: A gyermekek maradnak a lakásban és a szülők ingáznak. Így működik ez a Schmidt családban is. A szülők már nem alkotnak egy párt, de mindketten gondoskodnak a gyermekekről, Elsáról (8) és Emmáról (5). A két gyermek egy négyszobás lakásban lakik, ahol a „papahéten" az édesapjukkal élnek, míg a „mamahéten" az édesanyjukkal. A jogászok ezt a modellt „fészek modellnek" hívják, mivel a szülőket madarakhoz hasonlítják, ahogyan felváltva repülnek a fészekhez, hogy a fiókáikat gondozzák.
A konfliktusoknak – legyenek bár katonák által vívott háborúk, cégek közötti versengés vagy egy válás, általában van egy nyertese és egy vesztese. Kiskorunktól kezdve arra nevelnek, hogy azt higgyük, ha konfliktusba kerülünk, kell lennie egy nyertesnek, aki vereséget mér a másik félre. Mire is gondolnak tehát a mediátorok, amikor azt mondják, a mediációval mindenki nyer. Létezik-e valóban win/win-helyzet?
© 2016 Kemi.hu. All rights reserved.